en English

Jak prawidłowo używać stopu Chande Kroll

Spis treści

Korzystanie z Chande Kroll Stop to świetny sposób na wsiadanie i wysiadanie trades. Stop jest bardzo wszechstronny i można go wykorzystać trade długiej lub krótkiej linii, lub wykonać trailing stop lub wyjść z żyrandola.

17diGek

 

Długa linia zatrzymania

Korzystanie z Chande Kroll Stop to dobry sposób na wykrycie kierunku rynku. Wskaźnik ma na celu pomóc traders wykrywaj zmiany trendów i decyduj, kiedy wejść lub wyjść trade. Wskaźnik wykorzystuje wzór matematyczny do obliczenia średniego kierunku ceny w pewnym okresie. Gdy trend się zmienia, wskaźnik drukuje linię sygnału.

Wskaźnik Chande Kroll Stop występuje w dwóch wersjach. Jedna to długa linia zatrzymania, a druga to krótka linia zatrzymania. W przypadku linii long stop wskaźnik wykorzystuje formułę średniej arytmetycznej do obliczenia odległości od ceny do najwyższego maksimum i najniższego minimum. Odległość ta jest mnożona przez dwa lub trzy w zależności od długości linii zatrzymania.

Wspomniana wcześniej linia krótkiego stopu wykorzystuje podobny wzór do obliczenia odległości od ceny do niskiego minimum i wysokiego maksimum. Wskaźnik wykorzystuje okres odniesienia dziesięciu słupków do obliczenia ATR. ATR to formuła średniej arytmetycznej, która mierzy szum rynkowy w stosunku do trendu. Wskaźnik ma również funkcję zwaną trailing stop.

Wspomniany wyżej wskaźnik Chande Kroll Stop jest użytecznym narzędziem do wykorzystania w połączeniu z innymi wskaźnikami technicznymi w celu określenia, kiedy wejść lub wyjść z trade. Przydaje się również do zarządzania przystankami na giełdzie. Wskaźnik można zastosować do dowolnego aktywa handlowego. Najlepiej używać go doświadczonym traders.

Stop Chande Kroll jest doskonałym narzędziem do wykorzystania w strategiach handlu dziennego. W połączeniu z innymi wskaźnikami technicznymi może pomóc wykryć trendy i odwrócenia. Wskaźnik jest najczęściej używany w parach walutowych. Wskaźnik działa również dobrze z formacjami Price Action. Może być również używany do otwierania nowych pozycji. Ważne jest, aby zrozumieć, że wskaźnik Chande Kroll Stop nie nadaje się do skalpowania. Nie jest również zalecany dla początkujących. Wymaga użycia kotwicy donchiańskiej.

Stop Chande Kroll nie jest najlepszym wskaźnikiem dla początkujących. Jeśli jednak masz trochę doświadczenia, ten wskaźnik pomoże ci określić trend i kierunek ceny.

Średni rzeczywisty zakres na słupkach P

Korzystanie z Chande Kroll Stop może pomóc w zarządzaniu przystankami na giełdzie. Jest to narzędzie, które służy przede wszystkim do wykrycia trendu, co jest pomocne, gdy próbujesz trade krótkoterminowe. Ponadto można go wykorzystać do podkreślenia nowych trendów.

Przystanek Chande Kroll składa się z dwóch linii, jednej zielonej, a drugiej czerwonej. Zielona linia jest dla długich pozycji, a czerwona dla krótkich pozycji. Zielona linia wskaże Ci miejsce, w którym powinieneś się zatrzymać. Możesz także użyć linii do pomiaru ruchów cen, aby określić, czy jest to trend, czy rynek boczny.

Stop Chande Kroll wykorzystuje kombinację wzoru matematycznego i danych dotyczących zmienności w celu określenia średniego rzeczywistego zakresu wybranego papieru wartościowego. Formuła jest prosta i wykorzystuje średnią arytmetyczną do obliczenia zakresu ostatnich 10 słupków. Jest to ta sama formuła, której używa program do tworzenia wykresów TradingView. Na TradingView możesz bezpłatnie tworzyć wykresy szerokiej gamy aktywów. Możesz także użyć platformy do skonfigurowania alertów o zmianach cen.

Chande Kroll Stop to doskonałe narzędzie dla profesjonalistów traders. Może być również używany przez początkujących, ale nie jest zalecany. Nie sprawdza się przy skalpowaniu. A trader powinien trade w kierunku trendu rynkowego. Jest to również dobry moment na skorzystanie z funkcji trailing stop.

Stop Chande Kroll najlepiej nadaje się do wykrywania trendów, ale może być używany do wielu innych celów. Na przykład Chande Kroll Stop może być używany do zatrzymywania lub zarządzania krótkimi lub długimi pozycjami na giełdzie. Może być również używany w połączeniu z innymi narzędziami do identyfikacji trendu i odpowiedniego sygnału do wyjścia. Na przykład możesz użyć stop buy, gdy zostanie zauważone wybicie górnego pasma. Podobnie możesz użyć stop sell, gdy widoczne jest wybicie dolnego pasma. Korzystanie z Chande Kroll Stop w połączeniu z innymi narzędziami pomoże Ci podejmować lepsze decyzje i unikać przedwczesnych wyjść.

Trailing stop

Korzystanie ze wskaźnika Chande Kroll Stop może pomóc Ci w pełni wykorzystać swój handel. Jest to wskaźnik podążający za trendem, który można wykorzystać do wykrywania zmian trendów i znajdowania idealnych punktów wejścia i wyjścia. Ponadto wskaźnik ten pomaga zarządzać zyskami i chronić je przed utratą.

Chande Kroll Stop jest bardzo popularnym narzędziem handlowym. Ten wskaźnik może pomóc w identyfikacji zmian trendów i określeniu najlepszych punktów wejścia i wyjścia dla długich i krótkich transakcji. Można go również wykorzystać do identyfikacji potencjalnego odchylenia trendu.

Ten wskaźnik ma długą linię zatrzymania (niebieską) i krótką linię zatrzymania (czerwona). Długa linia wskazuje stop dla długich pozycji, podczas gdy krótka linia wskazuje stop dla krótkich pozycji. Kiedy cena przekroczy długą linię, traders powinien otwierać długie pozycje; gdy przecina poniżej krótkiej linii, traders powinien zamykać krótkie pozycje.

Seria wskaźników Chande Kroll Stop wykorzystuje zmienność i średni rzeczywisty zakres (ATR) do określenia przystanków ochronnych. Zawiera również funkcję trailing stop. Oznacza to, że nie będziesz musiał ręcznie resetować przystanku. Jest również bardzo elastyczny. Ta funkcja pozwala określić poziom stop loss, aby chronić swoje zyski.

Wskaźnik Chande Kroll Stop oblicza średni rzeczywisty zakres dla ostatnich n słupków. Następnie odejmuje wielokrotność 3 x ATR od najwyższego maksimum, aby określić wstępne zatrzymanie. Następnie formuła oblicza przedłużony przystanek. Wykorzystuje dziesięć tygodni dla wykresów tygodniowych i domyślnie dziesięć dni dla wykresów dziennych.

Wskaźnik Chande Kroll Stop istnieje od kilku lat i ma wpływ na praktyki handlowe. Ten wskaźnik jest bardzo przydatny i niezawodny. To może pomóc traders identyfikują zmiany trendów, identyfikują potencjalne odchylenia trendów i blokują zyski. Może być również używany do zarządzania przystankami na giełdzie.

Wskaźnik jest bardzo elastyczny i może być używany na dowolnym instrumencie. Wykorzystuje średni rzeczywisty zakres, zmienność i wysoki okres do określenia przystanków ochronnych. Wykorzystuje również funkcję trailing stop, która pomaga określić poziom stop loss w celu ochrony Twoich zysków.

Wyjście z żyrandola

Korzystanie ze wskaźnika Chande Kroll Stop może pomóc w zarządzaniu stopami na giełdzie. Jest to wskaźnik, który wykorzystuje ATR, czyli średni rzeczywisty zakres, do określenia zmienności instrumentu. Wskaźnik ten został wymyślony przez Tushara Chande i Stanleya Krolla. W „Nowej technice Trader”, zasugerowali użycie tego wskaźnika do identyfikacji zmian trendu.

Ten wskaźnik jest bardzo podobny do Chandelier Stop. Różnica polega na tym, że Chandelier Stop zawiera tylko sygnały stopu i odwrócenia, podczas gdy Chande Kroll Stop zawiera sygnały kupna i sprzedaży.

Pierwszym krokiem jest określenie przedziału czasowego wykresu i instrumentu finansowego. Następnie musisz przygotować wykres. Upewnij się, że znasz położenie linii na wykresie. To jest klucz do prawidłowego używania wskaźnika Chande Kroll Stop.

Wskaźnik Chande Kroll Stop wykorzystuje zmienność instrumentu do obliczenia prawdziwego zakresu wykresu cen. Informacje te pomagają zidentyfikować ograniczniki i ograniczniki ochronne. Pomaga również zidentyfikować nową zmianę trendu. Gdy cena instrumentu przekroczy linię wskaźnika, generowany jest sygnał kupna lub sprzedaży. Ten wskaźnik pomaga chronić Cię przed stratami w niestabilnych punktach na rynku.

Wyjście z żyrandola to kolejny wskaźnik oparty na zmienności. Służy do ustawienia trailing stop loss dla pozycji handlowej. Ten wskaźnik odejmuje wielokrotność ATR od najwyższego maksimum i minimum. Mnożnik dla tego wskaźnika to domyślnie trzy. Mnożnik należy zwiększyć, jeśli chcesz zwiększyć zmienność.

Aby skorzystać z Chande Kroll Stop, musisz mieć funkcję trailing stop. Kiedy cena przekroczy czerwoną linię, powinieneś sprzedać. Jest to najbardziej prawdopodobny punkt zmiany trendu. Jeśli nie masz tej funkcji, możesz ustawić stop pod ostatnimi „n” kreskami.

Możesz także ustawić alerty, aby powiadomić Cię o zmianach cen. Aby to zrobić, musisz zapisać się na bezpłatny okres próbny na TradingView. Jest to potężna i przyjazna dla użytkownika platforma, która umożliwia tworzenie wykresów dowolnego zasobu przy użyciu wszystkich wskaźników. Możesz dodać do 3 wskaźników za darmo.

Mark Garcia
Mark Garcia

O autorze tego posta: Marco był trader od wielu lat i lubi blogować o brokersi forex handlowy.

Podobał Ci się ten post?

0.0
Oceniono 0 z 5
0 na 5 gwiazdek (0 głosów)
Doskonały0%
Bardzo dobry0%
Średni0%
Słaby0%
Straszny0%

Co chcesz trade?

Wybraliśmy górę brokers, w zależności od tego, co chcesz trade najbardziej.

Ostatnia aktualizacja: styczeń 2023