Czym dokładnie są CFDs?

Oceniono 4.7 z 5
4.7 na 5 gwiazdek (3 głosów)

Jeśli jesteś początkującym traderem, prawdopodobnie zastanawiasz się, co CFDsą. Dowiedz się wszystkiego, co musisz o nich wiedzieć w tym poście.

Floriana Fendta
Floriana Fendta

Jako ambitny inwestor i trader, założył Florian BrokerCheck po studiach ekonomicznych. Dzieli się swoją wiedzą i pasją na temat rynków finansowych.

Spis treści

CFD handel wyjaśniony jasno!

Bardzo podstawowa koncepcja kontraktów różnic kursowych pochodzi z Anglii, ponieważ tylko niewielka część ceny jest płacona za akcje. Jednak zysk może zostać całkowicie wchłonięty przez inwestycję. Handel za pomocą CFDs nabrała istotnego znaczenia w ciągu ostatnich 10 lat. CFDPozwalają na spekulacje na dużą skalę przy użyciu bardzo małego kapitału i są łatwe do uchwycenia ze względu na ich prostą strukturę.

Przeszkody w CFD handlowe są mniejsze w przypadku prywatnych traders niż większość innych segmentów rynku finansowego. CFD brokers – które obejmują rosnącą liczbę ugruntowanych baz internetowych brokers, mają konta z zaledwie kilkomaset euro za minimalny depozyt. Oferują również kompleksowe rozwiązanie do handlu, które obejmuje notowania, narzędzia do tworzenia wykresów i analiz, a także oprogramowanie do automatycznego handlu.

Duża spekulacja, ale z niewielką ilością środków

Z CFDs, traders mogą bezpośrednio uczestniczyć w kształtowaniu się cen indeksów, obligacji towarowych, walut, giełd akcji-traded fundusze indeksowe i inne rynki bez konieczności posiadania skomplikowanego dostępu do giełdy kontraktów terminowych lub wyzwania polegającego na określeniu ścieżki inwestycji, jak to ma miejsce w scenariuszu z warrantami.

Idealną sytuacją jest, aby inwestorzy uzyskali lepszy zwrot niż tradycyjny zakup akcji.

Istnieją różnice między kupowaniem akcji CFD i akcje

Jeśli kupujesz CFD na akcjach, nie jesteś ich właścicielem i używasz tylko swoich pieniędzy jako zabezpieczenia. Nazywa się to marginesem. W przypadku niewielkiej inwestycji kapitałowej, np. 10 proc. ceny akcji, inwestor ma możliwość pełnego zaangażowania się w wyniki akcji.

Jeśli cena akcji wynosi 50 euro, na przykład cena akcji wynosi 50 euro, wystarczy wpłacić tylko 5 euro jako zabezpieczenie. Pozostała część jest opłacana przez CFD dostawcą.

Dźwignia finansowa służy do lewarowania strat i zysków.

Z CFDs możesz zwiększyć swoje zyski. Musisz jednak mieć świadomość, że zwiększasz również potencjalne straty. Szczególnie w odniesieniu do tych ostatnich istotne jest zrozumienie sposobu, w jaki CFD działa tak, abyś nie stracił zainwestowanych środków. Inny przykład może zilustrować wpływ dźwigni na CFDs.

Ograniczanie strat

Straty, które mogą wystąpić podczas CFD handel może być ograniczony przez czynniki, takie jak gwarantowane stopy stop-loss, normalny stop-loss i CFD brokerwymogu wystawiania wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Jeśli Twój kapitał własny (rzeczywista wartość Twoich pozycji + zaległe środki) spadnie poniżej pewnego progu, np. 50%, Twój broker zwykle automatycznie rozpoczyna zamykanie pozycji.

Ochrona przed ujemnym saldem

Jeśli masz otwarte pozycje i pojawiają się duże wahania cen, czasami luki mogą przesuwać twoje pozycje przeciwko tobie, więc twój kapitał spada poniżej zera i staje się ujemny. W przeszłości wielu brokers zmusił klientów do pokrycia ujemnego salda, ale od wielu lat wielu stosuje ochronę przed ujemnym saldem brokers. Gwarantuje, że możesz stracić tylko kwotę, którą zainwestowałeś i nic więcej.

W UE ze względu na regulacje ESMA, każdy broker musi mieć ochronę przed ujemnym saldem, ale niektóre nie wszystkie kraje spoza UE egzekwują tę zasadę. Przydatne może być sprawdzenie twojego brokerstanowisko w sprawie ochrony przed ujemnym saldem przed rozpoczęciem handlu. Alternatywnie możesz skorzystać z naszego porównanie i filtruj, aby zawsze chronić przed ujemnym saldem

Dlaczego są CFDjest popularny?

Niski koszt handlu

CFDsą zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom inwestorów, którzy od początku są prywatni. Jest to widoczne w różnych strukturach opłat brokers dostępnych, którzy są na rynku. Mnóstwo CFDmoże być traded bez prowizji, co oznacza, że ​​koszty są ograniczone do spreadu między kupnem a sprzedażą, który zwykle jest dość wąski, jeśli używasz solidnego broker.

Mimo że handel odbywa się poza rynkiem regulowanym (OTC), CFDs nie są w żaden sposób wyłączone z regulacji. The brokersą nadzorowane przez organy nadzoru finansowego, takie jak Bafin i FCA. Organy podatkowe traktują dochody z CFD transakcji zwykle jako dochód z transakcji futures. Stawia to je w korzystnej sytuacji w porównaniu z zyskami z akcji, gdyż możliwości pokrycia strat są ograniczone. Jednak ta informacja może nie dotyczyć każdego czytelnika. Sprawdź lokalne przepisy podatkowe.

Zabezpieczenie i spekulacje

Korzysta z niej wielu prywatnych inwestorów CFDs do spekulacji lub, w idealnym scenariuszu, uzyskania wysokich zysków w krótkim czasie. Jednakże, CFDs są również wykorzystywane do celów zabezpieczających. CFDpozwalają zabezpieczyć istniejący portfel przed spadkiem ceny przy niewielkim koszcie i krótkim czasie reakcji.

Ze względu na ogromną szansę na zarobienie zysku, nie jest to nieoczekiwane CFD handlu towarzyszy w dużej mierze ryzyko strat. Ale coraz bardziej brokerodpowiadają na potrzeby inwestorów z sektora prywatnego i oferują narzędzia optymalizujące limit strat lub nawet wykluczające niektóre wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego na korzyść swoich klientów.

💡Kluczowe dania na wynos

CFDs są traded OTC (Over the counter) bezpośrednio z brokers. Są formą finansowego instrumentu pochodnego, za pomocą którego można spekulować ruchami cen na dowolnym dostępnym rynku finansowym.

  • CFDs są ryzykowne ze względu na zwiększoną dźwignię finansową
  • Dźwignia zwiększa zmienność w górę i w dół
  • Z CFDs, możesz trade z większą ilością pieniędzy niż dostępny kapitał własny
  • Jeśli nie mieszkasz w UE, wybierz a broker z bezwarunkowa ochrona przed ujemnym saldem

Czy ten artykuł był pomocny?

Oceniono 4.7 z 5
4.7 na 5 gwiazdek (3 głosów)
Doskonały67%
Bardzo dobry33%
Średni0%
Słaby0%
Straszny0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niewystarczająco? Mamy więcej treści edukacyjnych!

polecany dla Ciebie

Najwyżej oceniane Brokers

Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2023 r
ikona ulubionych (1)
Oceniono 4.6 z 5
4.6 na 5 gwiazdek (10 głosów)
80% sprzedaży detalicznej CFD konta tracą pieniądze
mitrade favicon
Oceniono 4.5 z 5
4.5 na 5 gwiazdek (33 głosów)
70% sprzedaży detalicznej CFD konta tracą pieniądze
favicon-32x32 (2)
Oceniono 4.5 z 5
4.5 na 5 gwiazdek (10 głosów)
70.70% sprzedaży detalicznej CFD konta tracą pieniądze
investfw ulubione
Oceniono 4.4 z 5
4.4 na 5 gwiazdek (7 głosów)
76% sprzedaży detalicznej CFD konta tracą pieniądze
ikona ulubionych (2)
Oceniono 4.4 z 5
4.4 na 5 gwiazdek (5 głosów)
80% sprzedaży detalicznej CFD konta tracą pieniądze

Zobacz również:

Jak korzystać z RSI

Relative Strength Index

Indeks siły względnej (RSI) jest popularnym wskaźnikiem używanym przez traders do identyfikacji warunków wykupienia i wyprzedania na rynku. Jak tego użyć?

wskaźnik tęczy

Wskaźnik tęczy

Rainbow Indicator to kombinacja EMA i oscylatora, która służy do monitorowania różnych warunków rynkowych. Służy do identyfikacji punktów zwrotnych.

wyjaśnione punkty obrotu

Pivot Points

Punkty obrotu to wskaźnik techniczny, który pomaga traders określają kierunek rynku. Traders używają ich do znajdowania stref oporu i wsparcia.

Najwyżej oceniane Brokers

Co chcesz trade?

Wybraliśmy górę brokers, w zależności od tego, co chcesz trade najbardziej.

Ostatnia aktualizacja: marzec 2023